Son bir haftada akaryakıt fiyatlarına 4 kez zam yapılmıştı. Brent petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından motorine indirim geliyor.

Brent petrol, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararıyla 98 doların üzerine çıkmıştı. Petroldeki yükseliş nedeniyle akaryakıta son bir haftada 4 kez zam gelmişti. Brent petrol yeniden 94 doların altına geriledi. Düşüşle birlikte motorine indirim göründü. 

MOTORİNE İNDİRİM

Motorin grubuna 13 Ekim Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 2,13 TL indirim geliyor. Benzin grubunda ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Her şey bitti derken EYT'lilere yaş sürprizi sonrası heyecan dorukta! Her şey bitti derken EYT'lilere yaş sürprizi sonrası heyecan dorukta!

İstanbul'da motorin litre fiyatı 28,50 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 20,60 satılıyor.

ZAMLAR ÜST ÜSTE GELMİŞTİ

Son bir haftada akaryakıta üst üste gelen zamlarla fiyatlar sürekli değişti. 5 Ekim tarihinde motorine 1 lira 10 kuruş, benzine 62 kuruş, 6 Ekim'de motorine 1 lira 39 kuruş, benzine 74 kuruş, 8 Ekim'de motorine 1 lira 54 kuruş, 11 Ekim'de ise motorine 1 lira 39 kuruş zam gelmişti.