Onikişubat regaip kandili sol
Onikişubat regaip kandili
  • 03-12-2016 12:51

Başkan Okumuş’tan Abid Vanlı’ya Veda Programı

Başkan Okumuş’tan  Abid Vanlı’ya  Veda Programı

Türkoğlu Nikah Sarayı ve Düğün Salonunda, Elazığ Basın İlan Kurumuna atanan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Abid Vanlı için kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıda konuşma yapan Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş şunları söyledi:

"Özellikle bugün, katılımınızla onurlandırdığınız bu salonda, öncelikle Adana Aladağ da meydana gelen yangın faciasında hayatını kaybeden öğrencilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum. Allah bol sabırlar versin inşallah."

'BASINIMIZIN BU ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYANDIR'
Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır, diyerek konuşan başkan Okumuş konuşmasına şu şekilde devam etti: "Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyon içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görev yapan siz değerli basın mensuplarımızın mesai saati gözetmeksizin vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdiğiniz mücadele takdire şayandır.

İlçemizin, tanıtılmasına önemli katkılar sağlayan basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde yerine getireceklerdir. Bu duygularla çok kıymetli Sayın Gazeteciler Başkanımız Abid Vanlı‘ya da yeni görev yerinde başarılar dilerim."

'3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN'
Ayrıca şu konuya da değinmek istiyorum, diyerek konuşan Başkan Okumuş; "3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, engellilere karşı olan sorumluluklarımızı bir kere daha hatırlatıyor. Herkesin yapabileceği bir şeyin olduğu gerçeği noktasında neler yapabileceğimizi düşünmemiz için bir vesile oluyor, diyerek konuştu ve sonrasında ise belediyemizin calışmaları ve faaliyetleri hakkında gazeteci arkadaşlara bilgiler verdi."

Cemiyet Başkan Abid Vanlı ise konuşmasında; "Türkoğlu Belediye Başkanımıza ve ekibine bu güzel akşamı organize ettikleri için çok teşekkür ederim. Elazığ'ya gitsemde benim gönlüm kalbim siz değerli güzel insanlarla olacaktır" dedi.

Program, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'un hediye taktimi ile sona erdi.

Haber Videosu
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....