Ünal’dan önemli açıklamalar

Milliyet.com.tr yazarı Serpil Çevikcan ile kahvaltıda bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye karşıtı lobilerin sözcüsü olduğunu söyleyen Ünal, CHP’nin nefretten beslendiğini belirtti.

Ünal’dan önemli açıklamalar
  • 10 Ağustos 2017, Perşembe 9:21

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti sözcüsü Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ’nün 400 yıllık yapasını, CHP’nin tutumunu ve sistemi değerlendiren Ünal, çarpıcı tespitlerde bulundu.

Milliyet.com.tr yazarı Serpil Çevikcan’a Ünal’ın verdiği mülakat şöyle: “

LOBİLERİN SÖZCÜSÜ: Focus dergisine verdiği mülakat Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye karşıtı lobilerin sözcüsü olduğunu bir kez daha gösterdi. ‘Türkiye’de can, mal, mülk güvenliği yoktur’ diyebiliyor. Çok acı bir durum. Kılıçdaroğlu’nun söylem analizini yaptık. 15 Eylül gibi rapor tamamlanacak. Söyleminin oturduğu merkez meşruiyet krizi. Kılıçdaroğlu’nun 7 yılda sistematik yaptığı şey, bu milletin ortak yaşam, mutabakat, sözleşme zeminini sürekli olarak tartışmaya açması. Bunu yaparken Türkiye karşıtı lobinin sözcüleri gibi konuştu.

ZOMBİLEŞTİKLERİNİ GÖRDÜK: Bize diyorlar ki ‘Siz FETÖ’yü beslediniz.’ Biz de diyoruz ki; ‘İktidara geldiğimizde ciddi bir sivilleşme mücadelesi verdik. O alana sivil toplum yapıları girdiler.’ Bunlar da sivil görünümlü bir yapıydı. Bu insanların bir talimatla akıllarını kilitlediklerini, bir anda zombileştiklerini gördük. Gördüğümüzde bunlarla mücadele etmeye başladık. CHP ise münasebeti sürdürdü. Suçlu olduğu ortaya çıktıktan sonra bunlarla ilişki kurmakla, bunların suçu tespit edilmemişken ilişki kurmak arasında fark vardır.

CHP NEFRETTEN BESLENİYOR: AK Parti karşıtlığı ve Erdoğan düşmanlığı gözlerini öyle karartmış ki karşıda olan her türlü yapı Türkiye’ye zarar verse bile onlarla ilişki kurmaktan geri durmuyorlar. Darbe gecesi, tankları alkışlayan, sala okuyan imama saldıran, restoranda kalkıp oynayanlar vardı. Türkiye’nin tanınmış psikologlarından biri aktardı. ‘Yeni gördüğüm bir fobik bozukluk geldi. Başörtülü gördüğüm zaman dayanamıyorum, tükürüyorum ve engel olamıyorum, sakallı birisini, dini simgeler gördüğüm zaman saldırma eğilimlerime hakim olamıyorum diyen 6 vaka geldi’ dedi. Şunu konuşmalıyız; Kılıçdaroğlu ve CHP siyaseti bir nefretten beslenmeyi mi rehabilite etmeyi mi tercih edecek? Maalesef nefretten beslenmeyi tercih ediyorlar.

DOZU ARTACAK: Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ya sistematik olarak bunları yapıyor ya da siyaset bilmediği için tabanın reflekslerine göre bunu yapıyor. Dozunu artıracaklarını düşünüyorum. Yüzde 48.6’yı tahkim etmenin yolu olarak görüyorlar. Maçka Parkı, sakallı polis, Atatürk büstüne saldırı benzeri olayların artacağını düşünüyorum... CHP’nin içinde 5 parti var. Bir gün bir yüzünü, ertesi gün diğer yüzünü görüyoruz.

CHP TEKRAR DENİYOR: CHP tekrar bir şeyi deniyor, HDP de paydaşlarından biri. Dünyada bu dip dalgayı destekleyen bir konjonktür var. Almanya, Hollanda, Avusturya’nın kullandığı dil, DEAŞ’a destek iddiası, İslami değerler ve Erdoğan’ın İslam dünyasındaki etkisi, İslamifobik yaklaşımlar. Bunun içeride işlenebilecek bir alan olarak ortaya çıktığını görürsünüz. Bu biraz da Türkiye’nin ve AK Parti’nin itilmek istendiği ve yaftalandığı yerle ilgili.

KILIÇDAROĞLU’NA KOMİSYON TEKLİF ETMİŞ: Müftülük tartışması da bu çerçevede. Yasalaşmış bir şey yok ama kıyamet koparılıyor. Sadece devlet memuru olan bir zümreye nikah kıyma yetkisi veriyoruz. Aylin Nazlıaka diyor ki ‘çocuk evliliklerini artıracak.’ Allah aşkına bu neyin kafası! Bu siyaset nefretten besleniyor. Ve nefret objesi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tanımlıyor. Türk siyasi tarihinde en çok suikaste maruz kalan siyasetçidir Erdoğan. 2012’de yanımda Kılıçdaroğlu’na dedi ki; “İkimiz yüzde 75, Türkiye’nin kahir ekseriyetini oluşturuyoruz. Gelin komisyon oluşturalım, Türkiye’nin siyaset üstü sorunlarını beraber çözelim.” Buna cevap bile verilmedi.

LİDER DEĞİL: Ben Kılıçdaroğlu’nun bir fikri, fikri takibi olduğunu zannetmiyorum. Olsaydı 7 yıl içinde parti içinde istikrar oluştururdu. Kongreleri kazanma biçimine baktığınız zaman da bir siyasi hareketin lideri olmadığını görürsünüz. Bir lider değil. Takipçileri yok, müttefikleri var. ‘Kapının önüne koyarım’ diyecek kadar parti içi demokrasiden uzak bir adam. Dönem dönem dünyada Türkiye karşıtı konjonktürel hareketlerin içerideki sözcüsü olduğunu biliyoruz.

ATATÜRK’LE İLGİSİ YOK: Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin ve kendisinin Mustafa Kemal Atatürk’le uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Atatürk, bir sinema filmi yaptırmak istemiştir, senaryonun sonuna ideallerini el yazısıyla yazmıştır. Atatürk’ün ortaya koyduğu ideali kim gerçekleştirmiştir diye dönüp bakın, AK Parti gerçekleştirmiştir. CHP’nin ne Atatürk’ün ortaya koyduğu millilik ve yerlilik idealiyle ne emperyalizm karşıtlığıyla ilgisi yoktur.

ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ: CHP’nin beslendiği nefret bataklığını kurutmamız gerekiyor. Kurumadıkça birileri nefret siyasetine devam edecek. Yüzde 48.6’yı anlamak için ikinci bir kamuoyu yoklaması yaptırıyoruz. Anlamaya çalışıyoruz. Bize şunu kimse diyemez onları da anlamaya, önyargılarını anlamaya çalışın. Önyargılardan kurtulup bize kendilerini açmaları lazım.

‘Siyasal sistemi değiştirdik’

Türkiye’de siyasal sistemi değiştirdik. Daha ne yapalım? Bu başlı başına tarihi bir değişim. Bu sistem doğrultusunda devleti yeniden yapılandırıyoruz.

TUHAF İFADEYLE DİLE GETİRDİ: (Ayhan Oğan’ın açıklamaları) Aslında demek istediği devleti yeniden yapılandırdığımız. Bunu, ‘yeni devlet kuruyoruz’ gibi tuhaf bir ifadeyle dile getirdi. Lider partiye dönünce siyasette eksen yerine oturdu. 16 yaşındaki Ak Parti artık yeni bir atılım dönemine giriyor. Siyaset bundan sonra güçlü olacak. Kılıçdaroğlu ‘önümüzdeki seçimlerde diktatörü devireceğim’ diyor. Seçimle devrilen diktatör mü olur Allah aşkına. Derdi olan nefret etmesin, örgütlensin, siyaset yapsın.

SİSTEMİ DÖNÜŞTÜRDÜ: Cumhurbaşkanımız devletin uzun yıllar mağdur ettiği Müslümanları, dindarları, öfkesi ve kızgınlığı artmış bir kesimi, sorunsuz bir şekilde rehabilite etti, sisteme dahil etti ve onlarla birlikte sistemi de dönüştürdü. Şimdi öfkeli, 2002’ye kadar kendini iktidarda zanneden, iktidarı kaybettiğini düşünen bir kesim var. Artık bu kesimleri oranlarıyla, Türkiye’yi algılama biçimleriyle biliyoruz. Şu anda yaşadığımız sorun tam da bunların yeniden bir ortak zeminde buluşabilmesi meselesi.

TRUMP’IN ETKİSİ

ABD’nin kafası karıştığı zaman dünya türbülansa giriyor. Yaşadığımız temel sorunlardan biri bu kafa karışıklığı. ABD’nin bütün dünyadaki uzantıları, merkezdeki tutarlılık kaybolunca operasyona açık hale geliyorlar. Direksiyonda bir adam var, bütün ülkeyi uçurumdan aşağı yuvarlamasın diye bütün sistem adamın peşinde geziyor. Açıklama yapıyor, danışmanları yalanlıyor. ‘ABD başkanıyım’ diyor ‘kendimi affettim’ diyor. Şu anda bütün dünya böyle bir tuhaflık yaşıyor. Bütün bu tuhaflıkların Türkiye ile ilgisi çok yakın. Biz böyle bir ortamda istikrar oluşturmaya çalışıyoruz. ABD’ye gittiğinizde inanılmaz bir özgürlük hissedersiniz, ama kurallarını ihlal ettiğiniz anda canavar gibi devlet karşınıza çıkar.

‘Ölmelerini istemiyoruz’

Şu anda bakıyoruz ölüm orucu tutan iki kişi var. Bunların ölmesini asla istemiyoruz. Adalet, İçişleri Bakanlığımız yoğun çaba sarf ediyor, aileleriyle temas ediyor, bizimle doğrudan temas sağlıyor. Bir terör örgütünün talimatıyla bu ölüm orucunu tuttukları biliniyor. Biz diyoruz, ‘ölüm orucunu bıraksınlar haksızlığa uğradıklarını düşünüyorlarsa takipçisi olalım ama ölmesinler.’ Bakıyorsunuz terör örgütü bunların ölmesini bekliyor. Öldüklerinde bunun siyasi rantını kim toplayacak?

1 YILDA NORMALLEŞME BEKLEYEMEYİZ: OHAL’den çıkıp, normalleşme süresinin 1 yıl olmasını bekleyemeyiz. OHAL’in bazı semptomları olabilir. Biz uluslararası hukuku önemsiyoruz. Davaların AİHM’ye götürülmesi ve tazminatla karşılaşmak istemiyoruz.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 17.01.2018 Günlük Yorumu

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 17 11 3 3 13 36
2 Galatasaray 17 11 2 4 15 35
3 Fenerbahçe 17 9 6 2 14 33
4 Beşiktaş 17 8 6 3 13 30
5 Kayserispor 17 8 6 3 7 30
6 Göztepe 17 9 3 5 4 30
7 Trabzonspor 17 8 5 4 5 29
8 Demir Grup Sivasspor 17 8 2 7 -4 26
9 Bursaspor 17 7 4 6 9 25
10 Yeni Malatyaspor 17 6 4 7 -3 22
11 Kasımpaşa 17 5 4 8 -6 19
12 Akhisar Bld. Genç. 17 5 4 8 -8 19
13 Aytemiz Alanyaspor 17 5 3 9 -5 18
14 Osmanlıspor FK 17 5 2 10 -8 17
15 Antalyaspor 17 4 5 8 -12 17
16 Atiker Konyaspor 17 4 3 10 -7 15
17 Gençlerbirliği 17 3 5 9 -12 14
18 Karabükspor 17 2 3 12 -15 9
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 MKE Ankaragücü 17 10 4 3 12 34
2 Ümraniyespor 17 9 5 3 9 32
3 Çaykur Rizespor 17 9 4 4 11 31
4 Giresunspor 17 8 6 3 10 30
5 Adanaspor 17 7 5 5 -3 26
6 Boluspor 17 7 3 7 4 24
7 Erzurum BB 17 6 6 5 0 24
8 Balıkesirspor 17 7 5 5 4 23
9 Vartaş Elazığspor 17 6 5 6 2 23
10 İstanbulspor 17 6 5 6 1 23
11 Gazisehir Gaziantep FK 17 4 8 5 4 20
12 Altınordu 17 5 5 7 -1 20
13 Adana Demirspor 17 5 5 7 -3 20
14 Samsunspor 17 4 7 6 -6 19
15 Eskişehirspor 17 5 6 6 4 18
16 Denizlispor 17 3 5 9 -11 14
17 Manisaspor 17 6 2 9 -6 11
18 Gaziantepspor 17 1 4 12 -31 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 17 12 2 3 27 38
2 Sivas Belediyespor 17 11 5 1 20 38
3 Hatayspor 17 12 2 3 18 38
4 Afjet Afyonspor 17 11 5 1 15 38
5 Keçiörengücü 17 10 2 5 24 32
6 Sancaktepe Belediyespor 17 9 5 3 12 32
7 İnegölspor 17 8 5 4 1 29
8 Sarıyer 17 7 3 7 3 24
9 Tokatspor 17 6 6 5 -3 24
10 Kastamonuspor 17 7 2 8 5 23
11 Amed Sportif 17 5 5 7 -1 20
12 Etimesgut Belediyespor 17 5 4 8 -4 19
13 Eyüpspor 17 5 3 9 -10 18
14 Bodrumspor 17 4 4 9 -10 16
15 Bucaspor 17 4 4 9 -7 13
16 Tuzlaspor 17 4 1 12 -15 13
17 Kocaeli Birlik Spor 17 2 2 13 -23 5
18 Mersin İdmanyurdu 17 1 0 16 -52 -9
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 17 11 3 3 18 36
2 Altay 17 9 5 3 12 32
3 Bandırmaspor 17 10 2 5 9 32
4 Bugsaşspor 17 9 4 4 13 31
5 Sakaryaspor 17 8 6 3 10 30
6 Sanliurfaspor 17 9 3 5 9 30
7 Hacettepe Spor 17 7 7 3 13 28
8 Kırklarelispor 17 7 5 5 3 26
9 Niğde Belediyespor 17 7 5 5 0 26
10 Zonguldak Kömürspor 17 6 5 6 -4 23
11 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 6 6 -5 21
12 Pendikspor 17 5 5 7 -2 20
13 Fatih Karagümrük 17 5 2 10 -7 17
14 Fethiyespor 17 3 6 8 -10 15
15 Kahramanmaraşspor 17 3 5 9 -13 14
16 Karşıyaka 17 3 8 6 -6 11
17 Nazilli Belediyespor 17 2 4 11 -22 10
18 Silivrispor 17 1 5 11 -18 8
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık