Serdar Gökhan

Serdar Gökhan

1946 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Serdar Gökhan’ın gerçek ismi Nusret Ersöz’dür. Gerçek mesleği ressamlıktır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah rolünü canlandıran Serdar Gökhan aslen Bolu‘ludur.

Serdar Gökhan Kimdir?

1946 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Serdar Gökhan’ın gerçek ismi Nusret Ersöz’dür. Kadırgalı Ali filmi ile ilk başrolünü oynayan usta oyuncu Serdar Gökhan bir çok dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Gerçek mesleği ressamlıktır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah rolünü canlandıran Serdar Gökhan aslen Bolu‘ludur.

TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘’Diriliş Ertuğrul’’ dizisinde yer alan oyuncular arasında bulunan Serdar Gökhan;  dizide  ‘’Süleyman Şah’’ karakterini canlandırmaktadır. Uzun yıllardır Yeşilçam'da birçok sinema filminde oynayan ve kendinden söz ettiren, başrol oyunculuğu yapan Serdar Gökhan;  yılların tecrübesini dizi filmlere de  aktararakoyunculuğunu seyircilerine göstermiştir. Oldukça ünlü oyuncular arasında yer alan Serdar Gökhan kimdir, nerelidir, burcu nedir, evli midir? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Serdar Gökhan hayatı ve hakkında

15 Mayıs 1946 yılında Bolu Mudurnu da dünyaya gelen Serdar Gökhan;  70 yaşında ve Boğa burcudur.  Gerçek adı Nusret Ersöz olan Serdar Gökhan;  Beşiktaş tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi resim bölümünde eğitimini tamamlamış ve resim olarak çizgi roman ressamlığını bir süre yapmıştır.  Bâbı-âli Nuruosmaniye'de 7 yıl boyunca resimli roman ve tabela ressamların yanı sıra film platformlarında set dekoratörlüğü de yapmıştır.  1964 yılında ilk olarak küçük rollerle sinemaya adımını atan Serdar Gökhan; yakışıklı ve atletik yapısı ve üstün oyunculuk yeteneği ile Yeşilçam'ın aranan tehlikeli sahne dublörleri arasında yer almıştır.

1969 yılında ‘’Ses’’ dergisinin düzenlemiş olduğu sinema yıldızı yarışmasına katılarak prodüktör Kadir Kesemen’in dikkatini çekmek suretiyle sağlık ve Dadaş film şirketleriyle bu sayede on yıllık antlaşma imzalamıştır. Birçok aksiyon filmi tarihi Türk filmlerinde oynayan Serdar Gökhan filmlerinde daha çok dürüst mert, cesaretli, adaletli, kahraman ve vatansever karakter özellikleri ile ve atletik yapısıyla tanınmıştır. Oynamış olduğu tüm karakterlerin içerisinde sadece Anadolu insanın saf ve temiz duygularını yaşatmaya çalıştığını söyleyen Serdar Gökhan; 1976 yılında Yeşilçam'da seks filmlerinin artması üzerine bu filmlerde asla yer almamıştır.

Serdar Gökhan 1979 yılında ‘’İstanbul video’’ adında bir şirket kurmak suretiyle film ve  video yapımcılığı yaparak farklı bir alana eğilmiştir. 1991 yılında Chicago kentine giden Serdar Gökhan; burada sinema sektörüyle ve sanatsal faaliyetler ile ilgilenme fırsatı bularak 1999 yılına kadar kalmıştır.  Daha sonra İstanbul'a dönen Serdar Gökhan hayatına bu şekilde devam etmiştir.  2007 yılında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul milletvekili adayı olan Serdar Gökhan ancak seçilememiştir.  1976 yılında Oya Zindancıoğlu ile evlenen ve 25 yıllık bir evlilik hayatı süren Serdar Gökhan 2001 yılında eşinden boşanmıştır.
2002 yılında kırmızı ışıkta ki Ebru Baloğlu ile tanışarak kendisinden 28 yaş küçük olan bu bayanla birlikteliği olmuştur.  2005 Eylül ayında 33 yaş küçük olan Şükran hanımla evlenen Serdar Gökhan Alperen adında bir evlada sahiptir. Son dönemlerde Diriliş Ertuğrul dizisi ile adından tekrar söz ettirmeye başlayan Serdar Gökhan birçok film ve dizide de yer alarak oldukça başarılı bir oyun performansını sürdürmeye devam etmektedir.

Serdar Gökhan’ın oynadığı filmler ve diziler ise şunlardır:

Diriliş: Ertuğrul Gazi, Babalar Ve Evlatlar, Kurt Seyit ve Şura, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Elif, Kırmızı Işık, Sev Kardeşim , Demir Leblebi, Pertev Bey'in Üç Kızı, Yeşilçam Denizi, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Karaoğlan, Akşam Güneşi, Güneşe Doğru, Kanayan Yara, Kurdoğlu-2 / Sancağın Ordusu, Kurdoğlu / Osmanlı Bedel İster, Kurdoğlu 3 / Bu Yola Baş Koydu, Yedikuleli Mihriban, Ahmet Hamdi Bey Ailesi, Kabadayılar Kralı, Polis Görev Başında,Yaz Gülü, Namusun Bedeli, Kanun Savaşçıları, Hedef, Av, Sevgi Payı, Cehennemde Tatil, Oruç Reis, Utanç Yılları, Ağlamayacaksın, Hacer Ana ve Oğulları, Ölüm Bizi Bulunca, Aslan Oğlum, Acı Yaşam, Ölüm Pazarı,Yemen'de Bir Avuç Türk, Irmak,Gökçeçiçek, Kara Doğan, Dudaktan Dudağa Ölüm, Akma Tuna / Estergon Kalesi gibi daha birçok dizi ve film de rol almıştır.